برنامه ریزی کنکور باعث آرامش بیشتر میشود

ما وقتی نمیدونیم کجا هستیم و باید چیکار کنیم، استرس میگیریم. وقتی میخوایم برنامه ریزی کنیم، اولین سوالی که از خودمون میپرسیم این است که الان در حال حاضر چه وضعیتی دارم. درس هایی که تا الان خوانده ایم را لیست میکنیم. درس هایی که قرار است بخوانیم را لیست میکنیم و برنامه ریزی انجام میدهیم.
برخی همیشه استرس قبول نشدن را دارند. برنامه ریزی به ما راه رسیدن به هدف را نشان میدهد. ممکن است سخت باشد، اما حداقل ابهام ندارد. همین اتفاق باعث میشود استرس قبول نشدن را فراموش کنیم

انگیزه همیشگی با برنامه ریزی کنکور

پیرو مورد قبل، وقتی راه رسیدن به هدف برای ما مشخص میشود، برای تلاس کردن انگیزه پیدا میکنیم.
وقتی قسمتی از برنامه را انجا میدهیم، احساس رضایت پیدا میکنیم و برای ادامه راه انگیزه مضاعف دریافت میکنیم.

نحوه برنامه ریزی کنکور 1400

کنکور کمپانی

برنامه ریزی کنکور سبب افزایش کیفیت مطالعه می شود

ممکن است ما بدون برنامه ریزی ساعت مطالعه بالایی هم داشته باشیم، اما برنامه ریزی به مطالعه ما هدف میدهد. هدف داشتن در مطالعه باعث میشود بدانیم دقیقا باید چه چیزی را یادبگیریم. در نهایت از خواندن مطالب اضافی و وسواس بیهوده روی بعضی مطالب کم میکنیم و همین باعث افزایش کیفیت مطالعه ما خواهد شد.

برنامه ریزی کنکور از پشیمانی در آینده جلوگیری میکند

خیلی از اشتباهات ما به خاطر نداشتن دوراندیشی کافی است. گاهی به مشکلات حل نشدنی برمیخوریم که از خود میپرسیم چگونه این را از قبل نفهمیده بودم. همه این اتفاقات به خاطر نداشتن برنامه ریزی است. در هنگام برنامه ریزی کنکور ماخواه ناخواه مجبوریم آینده را تا آنجا که میتوانیم پیش بینی کنیم. در نتیجه خیلی از مشکلات را از قبل میدانیم و برای آنها چاره می اندیشیم.

به عنوان مثال وقتی به ماه های آخر کنکور فکر میکنیم، به این نتیجه میرسیم که باید از قبل تمهیداتی را برای جمع بندی کنکور بیندیشیم. مثلا نکات مهم را خلاصه نویسی یاهایلایت کنیم. یا مثلا تست های مهم را مارک دار میکنیم تا بعدا سراغ آنها برویم و … . اگر این کار ها را از ابتدای مسیر کنکور انجام ندهیم ممکن است ماه های آخر به مشکلات جدی بر بخوریم.

با برنامه ریزی کنکور در زمان صرفه جویی کنید

وقتی عدم هماهنگی در درس ها و کار ها پیش می آید، زمان تلف میشود. مرور درس ها اگر منظم نباشد، باعث دوباره کاری میشود. ما باید درس ها را قل ازیکه به طور کامل فراموش کنیم، مرور کنیم. در برنامه ریزی کنکور چنانچه مرور های منظم قرار داده شود، با صرف زمان کم از فراموشی مطالب جلوگیری میشود؛

برنامه ریزی کنکور با هماهنگی بین کار های مختلف باعث صرفه جویی وقت میشود. فرض کنید قرار است که امشب جمعه هفته آینده به عروسی یکی از اقوام بروید. میتوانید با سازماندهی استراحت های بین مطالعه به آن عروسی برسید و زمان زیادی هم از دست نمیدهید.

برنامه ریزی کنکور باعث پیشرفت میشود

جدای از عوامل بالا خود برنامه ریزی باعث پیشرفت میشود. وقتی برنامه ریزی میکنیم یعنی داریم عملکرد خود را مکتوب میکنیم. مثلا در هنگام برنامه ریزی برای آزمون ها آزمایشی ما مدام به این فکر میکنیم که چگونه میتوانم از قبل بهتر باشم؟

با برنامه ریزی کنکور از بحران خارج شوید

بعضی وقت ها شرایط بحرانی میشود. زمانی را فرض کنید که چند امتحان پشت سر هم دارید. مقدار زیادی تکلیف دارید، باید حجم زیادی از مطلب را جمع کنید. ممکن است استرس شما را کاملا مستاصل کند و فقط به کار معمولی خودتان ادامه دهید یا اصلا دست از کار بکشید. برنامه ریزی کنکور این امکان را به شما میدهد تا از زمان موجود بهترین استفاده را ببرید و از رقبا جلو بیفتید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *