کنکور کمپانی

برنامه‌ریزی و مشاوره کنکور

مرحله اول
یه شماره تماس برامون بذاری در اسرع وقت کارشناسان ما تماس میگیرن و به صورت رایگان مشاوره میگیری!
برو بعدی بیشتر میگم
مرحله دوم
جلسه اول رو مشاوره رایگان دریافت کن و با کنکور کمپانی آشنا شو !
یه دونه دیگه برو بعدی
Previous slide
Next slide
روش مطالعه زیست

بهترین روش مطالعه زیست شناسی به شیوه سوپراستار ها + بودجه بندی

سلام بچه ها! حتما به عنوان یه کنکوری به احتمال بالا زمان زیادی رو برای درس زیست شناسی صرف میکنین. اما باید بدونین که اگه روش های نادرست رو استفاده کنین زمان زیادی رو از دست دادید و از خیلی از رقلاتون عقب می افتین. باید روش درست مطالعه رو از رتبه برترهای سال های قبل بپرسین. اونا بهترین و موثق ترین منابع برای یادگیری روش های درست خوندن زیست شناسی هستن. ما سعی کردیم تو این مقاله روش خواندن زیست شناسی که بین اغلب رتبه برتر ها مشنرک هست رو توضیح بدیم

طبقه بندی مباحث زیست شناسی

۱. بدن انسان
۲. گیاهی
۳. جانوری
۴. ژنتیک و جهش(فصل 3و4 دوازدهم)
۵. بیوشیمی: 6 یازدهم و 1و 2 و5 و 6 دوازدهم
۶. مهندسی ژنتیک و رفتار فصل 7 و 8 دوازدهم

تعداد سوالات هر مبحث زیست در کنکور

جانوری7 سوال
گیاهی5 سوال
بدن انسان دهم6 سوال
بدن انسان یازدهم11 سوال
بدن انسان ترکیبی5 سوال
فصل 1 دوازدهم3 سوال
فصل 2 دوازدهم3 سوال
فصل 3 دوازدهم3 سوال
فصل 4 دوازدهم2 سوال
فصل 5 دوازدهم3 سوال
فصل 6 دوازدهم2 سوال

اولیت بندی مباحث زیست شناسی

در درس زیست شناسی با توجه به گستره ی ترکیبی بالا ، و سواالت ترکیبی فصل های مختلف باهم فصل خاصی رو نمی تونی رو حذف کنی ولی یه خبر خوب با توجه به دسته بندی که کردیم ، برای شروع می تونی مباحث گیاهی و ژنتیک رو توی اولویت اولت قرار ندی

اگر خواستی نهایت باز هم فصلی رو توی اولویت اول نذاری ، نهایت می تونی مباحث فصل 1 و2 دوازدهم رو نخونی.

درسی رو با همه ی جزئیات بخونید

سعی کنید مطالعتون همه ی قيدها، مطالب حفظی، مفهومی و شکل هارو در بربگیره بعد برید سراغ جزوه یا درسنامه ی مدنظرتون، اون رو هم دقیق مطالعه کنید و نکات لازم رو وارد كتاب نزدیک بخش مربوطه بكنيد.

حال که اهمیت این کتاب را فهمیدیم چکار باید کرد؟ اولا که درس زیست هرروز حداقل ۲ساعت باید مطالعه شود دوما هنگام مطالعه ی آن هر سه کتاب را در کنار خود گذاشته که اگر یک سری از مطالب با هم ارتباط داشتند بتوانید این ارتباط را پیدا کنید سپس طرح سوال در ذهن خود دسته بندی مطالب فهم عميق آن ها باید انجام شود و حفظ کردن صرف اصلا کافی نیست.

رسم نمودار درختی

تا حالا فکر کردین ما چطوری مطالب رو یادمیگیریم؟ یعنی مغز ما چطوری اطلاعات جدید رو ذخیره میکنه؟ هر اطلاعاتی بخواد وارد حافطه بلند مدت ما بشه باد با مطالب قبلی لینک بشه. در نتیجه داخل ذهن ما شبکه عظیمی از اطلاعات وجود داره که به همدیگه مرتبط اند.
شکل پایین رو ببینن. بهش میگن نمودار درختی. کشیدن نمودار درختی مخصوص خودتون کمک میکنه که مطالب رو بهتر تو ذهنتون طبقه بندی کنین. کشیدن نمودار درختی در جواب دادن سوالات ترکیبی هم کمکتون میکنه، سرعت لود مطالب تو مغزتون رو افزایش میده و باعث میشه دیرتر مطالب رو فراموش کنین

روش برنامه ریزی زیست کنکور

فصل 2 دهم12 پارت
فصل 3 دهم10 پارت
فصل 4 دهم16 پارت
فصل 5 دهم10 پارت
فصل 1 یازدهم8 پارت
فصل 2 یازدهم10 پارت
فصل 3 یازدهم8 پارت
فصل 4 یازدهم8 پارت
فصل 5 یازدهم10 پارت
فصل 6 یازدهم10 پارت
فصل 7 یازدهم12 پارت
فصل 1 و 2 دوازدهم12 پارت برای هر فصل
فصل 5 و 6 دوازدهم14 پارت برای هر فصل
فصل 7 دوازدهم12 پارت
فصل 8 دوازدهم10 پارت
روش مطالعه زیست شناسی کنکور

حاشیه نویسی در کتاب درسی

یک جمله را یادت باشد. کتاب درسی زیست هرچقدر کثیف تر و پرنکته تر باشد یعنی تسلط تو به زیست بیشتر است. نکته ای خوب است که ناب باشد. وقتی ان را درک میکنی به وجد بیایی. یکسری نکته ها واقعا با اینکه بار علمی زیادی دارند اما کنکوری نیستند. اینها را فقط یک کنکوری حرفه ای میتواند تشخیص دهد. شما باید همیشه نیم نگاهی سوالات زیست کنکور های اخیر داشته باشید. وقتی نگبه نکته جدیدی برخورد کردید باید متوجه شوید که این از ان نکته های ناب کنکوری است.
یکسری نکات معروف زیست شناسی هستند که قبلا در کنکور امده اند. معمولا این نکات در ازمون های ازمایشی هم معروف هستند. شما نمیتوانید این نکات را شناسایی نکنید و بگویید زیستم قوی است.

کتابی مثل فاگوزیست با اینکه نکات جدید زیادی دارد اما بسیاری از نکات ان فاقد بار کنکوری هستند. و یادگیری انها وقت زیادی از شما خواهد گرفت.
وقتی انشالله پزشکی قبول شوید متوجه میشوید که تعدادی زیادی از این نکات از رفرنس های علوم پایه استخراج شده اند!

مثلث تست، یادداشت، هایلایت مداک باید تکرار بشه

عمیق خواندن

بگذارید با یک مثال از کتاب درسی موضوع را برای‌تان روش کنم. مثلاً در مورد حشرات می‌خوانیم که «سیستم تنفسی حشرات از تعدادی لوله‌های درونی به نام نای تشکیل شده است. شاخه‌های نای در سراسر بدن منشعب هستند. تبادل گازهای تنفسی از این انشعابات با سلول‌های بدن به طور مستقیم و بدون نیاز به همکاری دستگاه گردش مواد صورت می‌گیرد». بیایید با هم این قسمت از کتاب درسی را از لحاظ عمیق خواندن بررسی کنیم. در متن کتاب اشاره شده «تعدادی لوله‌ی درونی» یعنی دانش‌آموز دقیقاً باید با تفکر طراح سؤال به متن کتاب درسی نگاه کند. ممکن است طراح به جای واژه‌ی «درونی» واژه‌ی «بیرونی» را قرار دهد؛ بنابراین کسی که متن را به‌دقت نخوانده در چنین تله‌هایی خواهد افتاد. یا مثلاً گفته لوله‌‌ها، دقت کنید حتی باید دقیقاً به این «ها» نیز توجه داشته باشید. ممکن است طراح به جای لوله‌ها» بگوید «یک لوله‌ی درونی». هم‌چنین در عبارت بالا، واژه‌های «نای»، «در سراسر بدن»، «به طور مستقیم» و نیز «بدون نیاز به همکاری دستگاه گردش مواد» بسیار بسیار مهم است.
می‌توانید هنگام مطالعه با استفاده از خودکار‌های رنگی گوناگون آن‌ها را مشخص کنید. مثلاً برای قید‌ها رنگ قرمز، برای شکل‌ها و زیرنویس‌های آن‌ها رنگ سبز و برای متن کتاب درسی و توجه به واژه‌های این‌چنینی نیز رنگ صورتی را انتخاب کرده و های‌لایت کنید.

مفهومی خواندن

شاید طراح سؤال در رابطه با این مطلب تستی طراحی کند که یکی از گزینه‌های آن این باشد: «در ملخ هموگلوبین گاز اکسیژن را به ماهیچه‌های عقبی می‌رساند». کسی که عمیقاً درس را خوانده باشد متوجه می‌شود که این گزینه‌ی غلطی است؛ زیرا گفته هموگلوبین اکسیژن را حمل می‌کند. در حالی که گفتیم سیستم گردش مواد دخالتی در تنفس جانور ندارد؛ بنابراین شما با اجرای این مرحله، اصل دوم را نیز پشت سر گذاشته‌اید.

۸ مرحله مفهومی خواندن زیست:

۱. یه نگاه کلی به صفحه بنداز
۲. برای مفاهیم علت پیدا کن
۳. قسمت های مختلف رو باهم ترکیب کن
۴. حالا به زبون خودت توضیح بده
۵. برای هر مطلب مثال های ساده بزن
۶. خودتو جای طراح بذار و سوال طرح کن
۷. دنبال کلید واژه ها باش و رمزگذاری کن
۸. حالا کتاب رو ببند و هرچی یادت مونده رو نموداری بنویس

متن کتاب را دقیق حفظ کنید. حتی بیشتر از چیزی که تا الان فکر میکردید

این داستان هرسال هست. هر داوطلب کنکوری میلیون ها بار در طول کنکور میشنود که باید کتاب را دقیق بخواند اما متاسفانه بعد از کنکور تازه میفهمد که باید چقدر دقیق متن کتاب را حفظ میکرده. برای همین تاکید میکنم متن کتاب را دقیقا حفظ کنید. حتی دقیق تر از چیزی که الان فکر میکنید. حتی دقیق تر از تاکید من.

سرنوشت شما رو همین متن ساده کتاب تعیین میکنه. درسته که ما میگیم زیست رو باید مفهومی و ترکیبی بخونین اما اینو بدونین 70 درصد سرنوشت زیست کنکور شما رو همین متن ساده کتاب تشکیل میده. متاسفانه بعضی کنودری ها رو میبینیم که بیش از حد دنبال نکته های ریز و ترکیبی و مفهومی میگردن و همین هم باعث میشه از مفاهیم ساده کتاب غافل بشن.

ترکیبی خواندن

بهتره زیست رو موضوعی بخونی. یعنی اگه خواستی ژنتیک رو بخونی اول فصل 5 تا 8 زیست یازدهم رو بخونی بعد بری سراغ فصل 5 زیست دوازدهم. اینجوری مطالب تو ذهنت پخش و پلا نمیشه.

شما که واژه‌ی «حشرات» را شنیده‌اید باید تمام نکات ترکیبی آن را هم کار کنید اعم از: داشتن گردش خون باز + فراوان‌ترین و موفق‌ترین جانوران در طول تاریخ زمین + دفع اوریک اسید و….
با رعایت این سه اصل و البته مرور‌های متوالی می‌توان درصد خوبی را در این درس کسب کرد. به هیچ وجه نباید در مطالعه‌ی زیست زیاده‌روی کنید. کم نیستند دانش‌آموزانی که وقت ریاضی و فیزیک و عربی را برای زیست صرف می‌کنند و این یک اشتباه محض است.

چرا می خوانیم اما نتیجه نمیگیریم!

بیشترین سوالاتی که امروز دانش آموزان از ما می پرسیند این است که چرا می خوانیم اما نتیجه نمیگیریم!
برای نتیجه گرفتن تنها خواندن مهم نیست بلکه در کنار خواندن باید خوب خواندن و با برنامه خواندن را نیز بلد باشید.مطالعه شما باید در راستای کسب نتیجه باشد و هرگونه رفتاری خارج از هدف باعث افت تحصیلی شما خواهد شد.باید سعی کنید که مطلبی را که میخوانید به گونه ای مطالعه کنید که بتوانید به تست هایی که از مبحث مورد مطالعاتی شما مطرح خواهد شد پاسخ دهید بدون شک هر درسی روش و تکتبک های مطالعاتی خاص خودش را دارد و با بررسی سوالات کنکور سراسری می توانید خودتان به این روش ها دست پیدا کنید.گروه آموزشی زیست باما در درس زیست شناسی تکنیک ها و روش های خود را برای شما آموزش خواهد داد و با مشاورین ما نیز می توانید در تمامی دروس به بهترین روش و بالاترین نتیجه دست پیدا کنید.

بنویس!

هرچیزی میخونی با زبون خودت بنویس. نوشتن قسمت های مختلف ذهنت رو درگیر میکنه و باعث میشه بهتر یادبگیری.

از شکل های کتاب غافل نشو!

اگه همیشه گوشی دستته از بخش های مختلف کتاب عکس بگیر و هر روز با جزئیات مرورشون کن. هر نکته ای از عکس های استنباط میکنی رو کنارش بنویس.

حتی ویرگول ها مهمن!

کلمه به کلمه کتاب زیست مهمه. به خصوص کلمه های مثل کمتر، بیشتر، برخی، بعضی، همه، به جز و … . حذف این کلمه ها باعث میشه مفهوم جمله به کل عوض بشه و یه سوال رو با بی دقتی از دست بدی

خلاصه نویسی زیست

خلاصه نویسی زیست باید جوری باشه که هم یه دید کلی و یکپارچه از اون مبحث بهت بده هم وقتی نگارش میکنی باید بدونی کدوم بخش کتاب سر بزنی و دقیق تر مطالعه ش کنی. خلاصه نویسی زیست فقط باید جنبه دید کلی و ساختمان اصلی مطالب رو بهت نشون بده. نه جزئییات. چون کلمه به کلمه زیست مهمه، خلاصه برداری از متن کمک زیادی نمیکنه و بهتره که نکات رو به حاشیه کتاب اضافه کنی

تست زنی برای زیست

یعنی تست هارو دونه دونه جواب میدید،همه ی گزینه هارو بررسی میکنید، پاسخ تشریحی رو چک میکنید و بازهم نکات رو وارد کتاب درسی میکنید. سعی کنید توی مرحله تست آموزشی سراغ تست های خیلی سطح بالانريد و همین که استاندارد باشن خوب و كافيه سوالاتی که بلد نبودید یا غلط جواب دادین رو علامت دار کنید و توی دفعات بعدی مطالعه و تست حتما بهشون رجوع کنید. این تست های علامتدار به شلم خیلی کمک میکنند بخصوص توی دوران جمع بندی. 3. بعد از تست زدن دوتا نکته رو باید متوجه شده باشید. یکی اینکه کدوم قسمت هارو خوب نخونده بودید که نمیتونستید تست هاش رو جواب بدید دوم هم اینکه تاکید طراحا روی کدوم قسمت های فصل بیشتر بوده

تست زماندار بزن

تست زماندار هست که شما باید به تعداد تست رو انتخاب کنید و توی زمان مشخص بهشون جواب بدید. آخر سر هم درصد میگیرید و وضعیتتون رو توی اون فصل تخمین میزنید. پیشنهاد من اینه که تو این مرحله به تستای کنکور و سطح بالا جواب بدید و باز هم نکته برداری و علامتدار کردن فراموش نشه. این نکته رو هم درنظر داشته باشید که لازم نیست حتما همه ی این 4 مرحله رو تو یه تایم درس خوندن انجام بدید. شما در طول سال بارها به فصل رو میخونید و فرصت دارید چند باره این مراحل رو تکرار کنید.

ذهن طراح رو بخون

به مرور که تست میزنی و درس رو یادگرفتی وقت این میرسه که خودت طراح بشی. ببین طراحا بیشتر کدوم مباحث رو دوست دارن؟ کدوم مباحث رو بیشتر ترکیب میکنن. نکات پرتکرار چیا هستن؟

حضور در کلاس و مرور

سر کلاس به معلم گوش کن و یادداشت برداری کن. اشکالی نداره اگه معلمت کنکوری درس نمیده. از زمان کلاس استفاده کن برای مرور و تثبیت مطالب.

مطالعه هزمان مطالب مرتبط بهم

اگه مبحثی که داری میخونی مرتبطه با یه مبحث تو یه فصل دیگه، با پرش سریع اون تیکه از کتاب رو هم بخون

تحلیل سوال آزمون

علاوه بر اینکه نکات سوالا رو یادمیگیری، با نقطه صعف های خودت هم اشنا میشی. شیوه مطالعه ت رو هم اصلاح میکنی.

تحلیل تست و یادداشت نکات

سوالات خوب رو نشان دار کن. نکات تست ها رو هم توی کتابت یادداشت کن

تست آموزشی ئ تمرینی بزن

همراه خوندن و یادگیری تست تمرینی هم کار کن. اینطوری نگاهت به کتاب درسی دقیق تر میشه

چطوری در 115 روز زیست رو 80 بزنیم

زیست دهم۷ فصل۶ سوالزمان مورد نیاز ۳۰ روز
زیست یازدهم۹ فصل۱۸ سوالزمان مورد نیاز ۴۵ روز
زیست دوازدهم۱۶ سوالزمان مورد نیاز ۴۰ روز

برای تسلط روی هر فصل حدودا به ۱۵ ساعت زمان نیاز داری. اگه روزی ۳ ساعت وقت بذاری نهایت تو ۱۱۵ روز زیست رو تموم میکنی

کتاب زیستت رو تبدیل به دفتر نقاشی نکن

روش هایلایت کردن کتاب درسی زیست

بعضی بچه ها هایلایتر میگیرن و میفتن به جون کتاب درسی. همه قیدها، فعل ها و کلمات کتاب رو هایلایت میکنن. اگه همه رو هایلایت کنی بعدا میخوای چطور بفهمی کدوما مهم بودن؟

درستاشتباه
هایلایت کردن قید های مهم و پر تکرارهایلایت کردن همه قید ها
هایلایت کردن فعل های خاصهایلایت کردن همه فعل ها
هایلایت کردن اعدادهایلایت کردن اطلاعات غیر مفید
هایلایت کردن موارد مختلف با رنگ های متفاوتهایلایت کردن موارد مختلف با رنگ یکسان
خط کشیدن زیر تک کلمه و نه جمله کاملحط کشیدن زیر تمام جملات
منظم و طبقه بندی کردن کتاب درسیشلوغ کردن کتاب درسی

چگونه درصد زیست آزمون را 60 درصد افزایش دهیم؟

میفهمم حالتو. تموم حرفایی رو که میخوای بزنی از برم… تموم فکرای توی سرتو میدونم… چون منم مثل تو بودم دقیقا جای تو همین پارسال رشته ریاضی بود اما درست روز ثبت نام کنکور یک تصمیم مهم گرفتم به خودم گفتم دیگه ترس بسه من درست همون چیزی میشم که میخوام همه گفتند نمیشه نمیتونی اما من میخواستم وپس دیگه نشنیدم نمیتونی هارو نمیشه هارو امکان نداره هارو از فرداش شروع کردم به زیست خوندن اولین بار توی آزمون زیستمو ۷ درصد زدم مشکل من این بود که با یک ذهن کاملا ریاضی می خواستم زیست بخونم فکر می کردم زیستم درسی مثل دينيه باید اولین گزینه درستی که به ذهنت می رسه رو بزنی. وقتی روش زیست خوندنو بدون کمک هیچ کلاس و مدرسی پیدا کردم از خوشحالی بال در آورده بودم اونقدر تلاش کردم که به درصد ۸۰ هم رسیدم و توی کنکور هم ۶۰ درصد زدم سخت بود خیلی جاها خسته شدم اما نااميد؟ نه من به هدفم رسیدم و میخوام این اطمینانو به شما بدم که هیچ چیز غیر ممکن نیست من الان خوشحالم چون همه اون روزا تموم شده چون من موندم و لذت رشتم (خانم صفاریان داروسازی اصفهان)

 

روش مطالعه زیست شناسی برای دهمی ها

دهمی ها توجه بکنن که درس زیست شناسی شما از فصل دوم که مبحث گوارش میباشد بصورت دقیق و چالشی آغاز میشود و درک پیوسته مطالب بسیار ضروری بوده. در ابتدا یه معرفی کوتاه از یاخته می نماید سپس به بافت های جانوری پرداخته حالا در این راستا نباید به همون یک الی دو صفحه یاخته شناسی قناعت کنید. بله نکات مهم یاخته ها در صفحات مختلف کتاب کاملا بصورت پراکنده بوده و باید توان تشخیص این نکات و کنار هم اوردن ان ها را داشته باشید سپس به موضوع بافت شناسی پرداخته  که کاملا مطالبی مرتبط با یاخته ها میباشد. به همین جهت پیوستگی و درک دقیق جمله به جمله کتاب درسی شما یک ضرورت بود. طراحی کتاب به گونه ای انجام شده که بدون کتاب های کمک اموزشی و صرفا با کتاب درسی به نیاز اموزشی خود برسید

7 راهکار برای 100 زدن زیست!

 1. باید ذهن آرومی داشته باشی و با نکات پراکنده ی مختلف و زیاد آشفته ش نکنی!
 2. باید خیلی به کتاب درسی بها بدی و هر فصل رو تا کنکور 50 60 دور خونده باشی
 3. چند منبعی بودن رو توی این درس پیشنهاد میکنیم. با 2 شرط: فقط برای تست زدن باشه. 2. به ترتیب باشه نه باهم. یعنی یکی رو اول کامل بخونی، بعد بری سراغ بعدی
 4. با تست زدن دنبال این باش که زاویه دید طراحا رو پیدا کنی
 5. به تدریج از تایم تست زدنت کم کن و به تایم خوندن کتاب درسی اضافه کن
 6. روی حافظه تصویریت کار کن و از تک تک صفحات کتاب یه اسکرین شات تو مغزت داشته باش
 7. تست های سراسری سال های قبل رو بررسی کن و ببین از کجاهای کتاب بیشتر سوال طرح شده

تحلیل منابع زيست شناسی

نشرالگو

به خیلی از دانش آموزان با هر سطحی این کتاب پیشنهاد میشه. درسنامه هایی با دید جزئی نگری که نگه های جدید و مفیدی در اون وجود داره، و تستهایی با تعداد نسبتا زیاد برای هر درسنامه که به خوبی تمام نکات رو پوشش میده. از ویژگی های خوب این کتاب، داشتن مجموعه سوالات سراسری، سنجش، گزینه ۲ و قلم چی در انتهای هر فصل هستش که میشه به خوبی برای استفاده به عنوان تست زمان دار و افزایش سرعت و تسلط استفاده بشه این کتاب در کنار موج ازمون زیست شناسی برای دوران جمع بندی) از همین انتشارات میتونن مکمل های بسیار خوبی برای نتیجه ی خوب در زیست شناسی کنکور باشن.

گاج IQ

این کتاب از لحاظ سطح تست میشه گفت یکی از بالاترین سطح های دشواری در بین منابع تستی رو داره. تست هایی با سبک های جدید و متفاوت شبیه به سطح کنکورهای اخیر این کتاب رو از منابع دیگه متمایز میکنه سوالات این کتاب به خوبی شمارو به چالش میکشه و نکات خوبی آموزش میده. درسنامه ای نداره و آموزش به صورت تست محور هست و تستها طوری طراحی شده که همه نکات کتاب رو در بر میگیره. اما به دلیل جدیدالتالیف بودن در بعضی تست ها غلط های علمی دیده میشه که چندان خوشایند نیست. برای دانش آموزانی با سطح متوسط رو به بالا به عنوان منبع تکمیلی در کنار یک منبع اصلی درسنامه دار میتونه استفاده

بشه

فاگوزیست

این کتاب ها با محوریت آموزش تالیف شدن و هيچ تستی در اونها دیده نمیشه و به مباحث کتاب های زیست شناسی به صورت موضوعی و با جزییات بالایی پرداخته شده این کتاب تا حدودی نحوه مطالعه زیست شناسی که باید به صورت ترکیبی و با خلاقیت باشه رو به شما یاد میده و دید شمارو نسبت به کنکوری مطالعه کردن زیست تغییر میده تا الان ۸ جلد از این کتابها با موضوعات مختلف مثل گیاهی، قارچ ها، قلب، پیش دانشگاهی 1 و… چاپ شده. این سری کتاب ها برای کسانی که دبیر ندارن، فارغ التحصیل ها و به صورت کلی کسایی که وقت بیشتری دارن توصیه میشه در این سری کتاب ها گاها اطناب و زیاده گویی هایی مشاهده میشه که در سطح کنکور لازم نیست و این سری مطالب در حالی که وقت زیادی از دانش اموز میگیره، ممکنه داوطلب رو گمراه کنه آقای عالی پور پزشکی تبریز

کدام منبع زیست مقبولیت بیشتری در بین بچه ها دارد؟

درصد افرادی که استفاده میکننددرصد افرادی که استفاده نمیکنند
نشر الگو2377
خیلی سبز7525
میکرو گاج2971
پر طرفدار ترین کتاب زیست بین داوطلبان کنکور خیلی سبز هست

7 پاسخ

 1. سلام من۱۲تجربیم وامسال کنکوردارم کتاب زیست جامع خیلی سبزگرفتم برخلاف اینکه گفتن درسنامه داره امادرسنامه ی مجزانداره یعنی تست داره وپاسخنامه های خیلی طولانی ودقیق این درسنامه نداشتن خیلی اذیتم میکنه وسردرگم میشه کمکم کنیدکه بدونم چجوری تواین مدت کمی که مونده وقت کم نیارم وخیلی خوب زیست روبخونم؟

  1. سلام
   وقت بخیر
   درسنامه ها داخل پسخ نامه هستن
   درسنامه جامع خیلی سبز کتاب جداگانه ای هست. میتونین تهیه کنین
   نشر الگو هم میتونین استفاده کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همین الآن با یک مشاور رتبه برتر تماس بگیر!

دسته بندی مطالب

مطالب مرتبط