تکنیک های تست زنی هنگام آزمون

تکنیک های تست خوانی

سوالات آزمون را با چه ترتیبی پاسخ دهیم؟

اگر دریک درس تسلط بیشتری دارید؛ترتیب جواب دادن به سوال ها را تغییر ندهید چون درس ها به طور تصادفی پشت سرهم قرار نگرفته اند و صلاح دانش آموز در نظر گرفته شده است.اگر شما آزمون را با جواب دادن به درسی که بیشتر تسلط دارید شروع کنید ممکن است سوالات آن درس خیلی دشوار باشد و شما خودتان را ببازید.

روش پاسخ گویی به سوالات یک درس

ابتدا یک دور تمام تست های یک درس را بخوانید و هیچ سوالی را نخوانده رد نکنید.ابتدا سوال های آسان را جواب دهید و وقت خود را صرف سوالات وقت گیر یا دشوار نکنید.و هنگام پاسخ دادن ،سوالاتی را که بلد هستید اما وقت گیرند یا سوالاتی که بین ۲ گزینه شک کردید با علامت ×و سوالاتی که اصلا بلد نیستید با علامت -مشخص کنید و فورا از کنار این سوال ها رد شوید.

چه کار کنم تا در آزمون وقت کم نیارم و به سوالات شک دار برگردم؟

اگر شما روش ضربدر منها را انجام داده باشید وفقط به سوالات آسان یک درس جواب داده باشید در پایان هر درس مقداری از زمان مربوط به آن درس را ذخیره کردید. شما با این روش در طول آزمون به تمام سوالات اسانی که بلد بودید جواب دادید و با مجموع زمان های ذخیره شده می توانید به سوالات شک دار یا سوالاتی که بلد بودید اما وقت گیر بودند برگردید.

تطبیق شماره سوالات آزمون با پاسخنامه

هر ۱۰ سوال یکبار شماره تست های دفترچه را با شماره پاسخنامه مطابقت دهید تا اشتباهی پیش نیاید و به هیچ عنوان در پایان آزمون پاسخ ها را به پاسخنامه منتقل نکنید چون ممکن است وقت آزمون تمام شود و دست شما تو پوست گردو بماند!

هدف گذاری چند تا از۱۰هر درس

شما باید قبل از هر آزمون هدف گذاری چند تا از ۱۰ هر درس را انجام دهید تا بعد آزمون نتیجه را با هدف گذاری و برنامه تان مقایسه کنید و ویژگی های شخصیتی خود را بهتر بشناسید.این هدف گذاری باید در ۳ نوبت انجام شود

بیشتر بخوانید:راهنمای جامع قبولی پزشکی سراسریhttp://www.konkurcompany.ir/wp-admin/post.php?post=6271&action=edit

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.