برنامه ریزی صحیح برای رتبه برتر شدن

برنامه ریزی صحیح و اصولی یکی از مهم ترین پارامتر ها برای رسیدن به یک رتبه خوب و موفقیت در کنکور است.دروس مهم واصلی تجربی شامل زیست شناسی و شیمی است که داوطلبان برتر این رشته درصدهای بالایی در این دروس دارند.در میان دروس عمومی نیز ادبیات فارسی و دینی تاثیر بیشتری دارند.

ویژگی های برنامه ریزی صحیح و اصولی

شخصی سازی شده باشد.

پیش نیاز ها رعایت شود

مطالعه پیش نیاز ها در دروس اختصاصی بسیار مهم و ضروری است.درصورتی که شما پیش نیاز های یک مطلب را مطالعه نکرده باشید و به یک باره وارد مبحثی شوید که نیاز به دانش قبلی باشد قطعا در تست زنی به مشکل خواهید خورد و شاید نتوانید به تسلط کافی در آن مبحث برسید.

ساعت مطالعه بالا

داشتن ساعت مطالعه بالا و حداکثری نیز یکی از عوامل مهم برای رتبه برتر شدن در کنکور سراسری است.البته دقت داشته باشید که افزایش ساعت مطالعه امری تدریجی است که در طول زمان صورت می گیرد.

روزانه باید چند ساعت برای کنکور مطالعه کنم؟

برای اینکه میزان ساعت مطالعه ی خود را مشخص کنید از فرمول زیر استفاده کنید:

۷۰×(مدت زمان صرف شده در مدرسه +زمان خواب)_۲۴ساعت شبانه روز

یعنی شما باید به اندازه ۷۰ درصد از زمان خالی در طول روز خود را به مطالعه بپردازید.که ما بطور کلی برای روز هایی که داوطلب به مدرسه می رود،چیزی در حدود ۵ تا ۶ ساعت در روز و در روز های تعطیل چیزی در حدود ۱۰ تا ۱۳ ساعت مطالعه را خوب در نظر می گیریم.

استفاده از منابع مناسب

استفاده از منابع کمک آموزشی مناسب از عوامل بسیار مهم موفقیت در کنکور است. دقت داشته باشید منابعی را انتخاب کنید که با سطح علمی شما در آن درس همخوانی داشته باشد.نه خیلی زیاد سخت و نه خیلی زیاد آسان. همچنین یک کتاب کمک درسی خوب باید مطالب و مفاهیم کتاب درسی را کاملا پوشش دهد و هم چنین منبع غنی از تست های کنکور سال های گذشته و تست های تالیفی منطبق بر دشواری کنکور باشد.

مرور و تثبیت را فراموش نکنید

جهت جلوگیری از فراموشی مطالب و رسیدن به رتبه برتر کنکور، داشتن یک استراتژی مناسب برای مرور و مطالعه واجب است.بسیاری از دانش آموزان با وجود مطالعه بسیاری از مباحث، دوره و مرور مطالب خودشان را به درستی انجام نمی دهند و همین امر باعث فراموش شدن مطالب و از دست دادن تسلط دانش آموز میشود.

برای رتبه برتر شدن تست زنی را جدی بگیرید

از ابزار هایی که برای آموزش و تسلط هر چه بیشتر داوطلبان در سال کنکور وجود دارد، می توان به تست زنی اشاره کرد.بدین صورت است که اگر شما بارها و بارها یک مطلب را بخوانید اما از آن مطلب تست کم بزنید، قطعا بر روی آن مطلب تسلط کافی را پیدا نخواهید کرد. طبیعی است دروسی مثل ریاضی و فیزیک تنها با خواندن متن جزوه و یادگیری فرمول و نکات نمی توان به موفقیت رسید.بلکه باید تست های زیادی حل کرد تا با تمامی تیپ تست هایی که امکان مطرح شدن آن ها از سوی طراحان کنکور سراسری می رود را بررسی کرده باشید.

روزی چند تا تست بزنم؟

عدد خاصی وجود ندارد و بستگی به سطح توانایی شما در آن درس خاص دارد.اما به طور متوسط پیشنهاد میکنم مجموع تست های دانش آموزان در روز های مدرسه بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ تست در روز باشد و در روز های تعطیل بین ۱۷۰ تا ۲۰۰ تست عددمناسبی است.

شرکت در آزمون های آزمایشی

شرکت در آزمون های آزمایشی از جمله قلم چی، گزینه دو و گاج برای قرار گیری شما در فهرست رتبه های برتر کنکور واجب است.

فواید شرکت در آزمون های آزمایشی

2 پاسخ

 1. با سلام و خسته نباشید
  شما مشاوره میدهید؟
  من به مشاوری نیازمندم که تا کنکور کمک و همرایم بکنه
  برام وقت خیلی مهمه
  لطفا هرچه زودتر پاسخ بنده رو بدهید
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.